حافظه شنیداری

0
(0)

حافظه شنیداری

تقویت حافظه شنیداری

1-سه کلمه برای کودک بیان کنید و از وی بخواهید بعد از گفتن شما آن را باز گو کند .

2- یک جمله برای کودک بگویید و از او بخواهید آن را تکرار کند ، سپس دو جمله بگویید و همین طور تعداد جملات را بیشتر کنید . بهتر است برای شروع این تمرینات از جملات کوتاه استفاده گردد .

3- مانند تمرین شماره یک و دو انجام شود ، با این تفاوت که این بار کودک باید به ترتیب بازگو کند .

4- بازی کامل کردن جمله : با توجه به این که هر بار یک کلمه به کلمه ی قبلی اضافه گردد. مثال : نفراول : من ………..نفردوم : من در…….. نفرسوم : من در حیاط………. نفرچهارم :من در حیاط مدرسه………..نفر پنجم : من در حیاط مدرسه بازی …………نفر ششم : من در حیاط مدرسه بازی می کنم . البته می توان به تعداد کلمات همچنان اضاف نمود تا یک جمله کامل شود .

-5 همان بازی شماره چهار انجام می شود ، با این تفاوت که هر نفر یک جمله به جمله ی قبلی اضافه کند . مثال : نفراولی : من در حیاط مدرسه بازی می کنم ……… نفر دومی : من در حیاط مدرسه بازی می کنم و بعد به کلاس درس می روم . و …

ارسال محتوا

  • محتوا ظرف 48 ساعت آینده با نام شما در سایت درج خواهد شد ، چنانچه تمایل به بیان نام خود ندارید و یا نام صاحب اثر را نمی دانید این فیلد را خالی رها نمایید.
  • چنانچه توضیحی در مورد محتوای ارسالی لازم می دانید در این قسمت وارد نمایید .چنانچه حجم محتوای شما بیشتر از حد مجاز می باشد از طریق لینک "تماس با ما" موجود در فهرست بالای صفحه با بخش فنی و محتوایی سایت در ارتباط باشید.
  • انواع فایل های مجاز : , mp4, jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 64 MB.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

متأسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

بگذارید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.