حافظه حسی

0
(0)

حافظه حسی

روان‌شناسان معتقدند که انسان دارای سیستم حافظه‌ای با سه مرحله‌ی مجزا است: حسی، کوتاه‌مدت و بلندمدت. این سه مرحله در نمودار زیر نشان داده شده‌اند:

حافظه‌ی حسی، حافظه‌ای فرّار است که کمتر از نیم ثانیه ماندگاری دارد. این حافظه به شما امکان می‌دهد که یک تصویر، صدا یا سایر حس‌ها را به صورت تقریبا تصویری در خاطر حفظ کنید. این تصاویر فوق‌العاده فرّار، بلافاصله به حافظه کوتاه مدت منتقل می‌شوند.

حافظه کوتاه مدت به عنوان فیلتر و یک مخزن ذخیره‌ی کوتاه‌مدت عمل می‌کند. خاطرات حسی در این حافظه فیلتر شده، سپس یا فراموش می‌شوند و یا در حافظه‌ی بلند‌مدت قرار می‌گیرند.

حافظه‌ی بلندمدت جایی برای ثبت همیشگیِ اطلاعاتی است که ارزشمند تشخیص داده شده‌اند. برخلاف حافظه‌ی حسی و کوتاه‌مدت، حافظه‌ی بلندمدت قادر است مقادیر نامحدود اطلاعات را برای مدت نامحدود ذخیره کند.

ارسال محتوا

  • محتوا ظرف 48 ساعت آینده با نام شما در سایت درج خواهد شد ، چنانچه تمایل به بیان نام خود ندارید و یا نام صاحب اثر را نمی دانید این فیلد را خالی رها نمایید.
  • چنانچه توضیحی در مورد محتوای ارسالی لازم می دانید در این قسمت وارد نمایید .چنانچه حجم محتوای شما بیشتر از حد مجاز می باشد از طریق لینک "تماس با ما" موجود در فهرست بالای صفحه با بخش فنی و محتوایی سایت در ارتباط باشید.
  • انواع فایل های مجاز : , mp4, jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 64 MB.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

متأسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

بگذارید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.